Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2011.gada novembri


BALSTS INDEKSS NEMAINĪGS = 125

Latvijas Krājbankas krīze nav iespaidojusi BALSTS indeksu, arī decembra sākumā tas ir 125. Tuvāko mēnešu laikā sagaidām pozitīvas indeksa izmaiņas, ko varētu sekmēt Ķīnas iedzīvotāju izrādītā interese par nekustamo īpašumu Latvijā, kā arī gaidāmais Somijas investoru intereses pieaugums.

„Latvijas Krājbankas krīze radījusi divus atšķirīgus viedokļus par nekustamo īpašumu tirgus turpmāko attīstību. Mājokļu īpašnieki pārliecināti, ka cenas paliks nemainīgas vai pat celsies, jo nekustamais īpašums ir labākais un drošākais veids, kur ieguldīt brīvos līdzekļus. Iespējams, liela daļa Latvijas Krājbankas klientu, saņemot kompensācijas, kādu laiku neuzticēsies bankām, un cilvēkiem palielināsies interese par investīsiju iespējām. Savukārt potenciālie pircēji labprāt domā, ka nekustamā īpašuma cenas kritīs, ka sagaidāma vēl viena cenu lejupslīde, kurai sekos samērā ilgs stagnācijas periods. Šo atšķirīgo viedokļu rezultātā nekustamā īpašuma cenām ir minimālas svārstības – mikrorajonos tās nedaudz kritušas, vidēji par 1%, savukārt centrā un jaunajos projektos, kas ir labākās iespējas ieguldījumiem, cenas nedaudz augušas – vidēji par 1,5%. Apkopojot visu informāciju un pētot tirgu, paredzam, ka cenu lejupslīde nenotiks, ka tirgus turpinās atveseļoties,” situāciju tirgū komentē Aigars Zariņš.         

 

          „Šobrīd nekustamo īpašumu tirgū manāmas pozitīvas tendences, kas tuvāko mēnešu laikā varētu atspoguļoties arī mājokļu cenās. Viena no tām ir pēkšņā Ķīnas iedzīvotāju izrādītā interese par mājokļu iegādi Latvijā. Ja līdz šim uzturēšanās atļauju noformēšana interesēja galvenokārt iedzīvotājus no Krievijas un citām bijušās padomju savienības republikām, tad tagad tiem pievienojušies arī ķīnieši, no kuriem pēdējā mēneša laikā saņemti 46 lūgumi pēc uzturēšanās atļaujām Latvijā. Tam par iemeslu ir iespēja pavērt sev ceļu uz Eiropas Savienību, kā arī salīdzinoši zemā nekustamā īpašuma cena un iespēja viegli nokārtot visas formalitātes.

 

            Vēl viena valsts, no kuras tuvākajā laikā sagaidām pastiprinātu interesi ir Somija. Latvijā nekustamā īpašuma cenas šobrīd ir salīdzinoši zemas, tā ir lieliska investīciju iespēja ekonomiski stabilākām un attīstītām valstīm. Somijā pēdējos gados nekustamā īpašuma cenas aug, taču situācija Eiropā rada bažas Somijas iedzīvotāju vidū, tiek pieļauta iespēja, ka arī Somijā var sākties krīze un cenas var krist. Tādēļ somi sākuši interesēties par investīciju iespējām Latvijā. Latvijai pēc somu skatījuma ir ģeogrāfiski labs novietojums, pie tam Somijas iedzīvotājus interesē biznesa attīstības iespējas šeit. Tuvākā gada laikā šis notikums varētu sekmēt pozitīvas cenu izmaiņas gan dzīvokļu segmentā, gan arī komercplatību segmentā,” prognozē kompānijas BALSTS vadītājs Aigars Zariņš.
FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: