Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2012. gada jūniju

 
Nekustamo īpašumu darījumu un piedāvājumu skaits pieaugNekustamo īpašumu darījumu skaits palielinājies par 32,3%. Piedāvājums audzis par 12,5%.

„Vērtējot šī pusgada rādītājus, ir būtiski palielinājies nekustamo īpašumu piedāvājumu skaits. Salīdzinājumā ar 2012. gada 1. janvāri, piedāvājums palielinājies par 12,5%. Tas paver plašākas izvēles iespējas pircējiem.


Salīdzinājumā ar 2011. gada pirmo pusgadu, šajā pusgadā būtiski ir pieaudzis veikto darījumu skaits. Tas pieaudzis par 32,3%. Šie rādītāji liecina, ka cilvēki atkal sāk aktīvāk darboties nekustamo īpašumu jomā. Taču, ņemot vērā banku lielo piesardzību hipotekārās kreditēšanas jomā, augstāk minētie faktori tomēr neveicinās strauju kāpumu. Šī gada otrajā pusgadā prognozējams nekustamo īpašumu cenu kāpums līdz 4%.

 BALSTS indekss jūnijā audzis par vienu punktu un sasniedzis 128 punktus. Dzīvokļu cenas Rīgā pakāpeniski cēlušās, visvairāk tās pieaugušas Vecmīlgrāvī un Bolderājā, apmēram par 1, 1%. 

Uz vasaras sezonu aktivizējies pieprasījumu skaits pēc īstermiņa īres. Pieprasījums ir lielāks nekā piedāvājums, jo īstermiņa īrei jāpiesakās pāris mēnešus iepriekš. Cilvēki piesakās pārāk vēlu, tāpēc arī paliek bez iecerētā. Par 3% palielinājusies cena 2 istabu dzīvokļiem, un strauji tuvojas pat 3 istabu dzīvokļu cenām. Kā arī iedzīvotāji īrēšanai labprāt izvēlas jau mēbelētus dzīvokļus.

Pieprasījums pēc biroja telpām vasaras sezonā ir sarucis, taču piedāvājums ir nemainīgs. Cenas kv.m pakāpeniski kāpj 1 EUR/par 1. kv.m,” nekustamā īpašuma tirgu komentē BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

 

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: