Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2014. gada decembriTIRGUS ATKOPŠANĀS GAIDĀMA 2. PUSGADĀ, PROGNOZĒJAMS 3-5% CENU PIEAUGUMS

Vislielākais vidējais dzīvokļa kv.m. cenas pieaugums Rīgas mikrorajonos kopš 2014. gada sākuma novērots Ķengaragā (7,2%) un Imantā ( 7,4%). Arī pārējos lielākajos mikrorajonos cenas gada griezumā palielinājās. Pieaugums izskaidrojams ar ievērojamu piedāvājuma samazināšanos, ko radīja lēto piedāvājumu izpārdošana, un atlikušā piedāvājuma cenu celšana.

 

2014. gada rudenī 98% pirkšanas – pārdošanas darījumus ir veikuši tieši vietējie patērētāji. Vietējie pircēji izskata jauno dzīvokļu iegādi cenu kategorijā līdz 120 000 eiro. Ja 2015. gadā tiks ierobežota kreditēšanās, palielināts pirmās iemaksas apmērs, tas noteikti ietekmēs nekustamā īpašuma cenas. Visvairāk tiks ietekmēti dzīvokļi sekundārajā tirgū un jaunajos projektos cenu robežās no 30 000 – 120 000 eiro.

  Kreditēšanas nosacījumu pasliktināšanās ietekmēs arī īres tirgu, jo tie, kuri nevarēs iegādāties īpašumu, vēlēsies to īrēt, tā ka arī īres maksa nepārprotami pieaugs par 5-10%. Pēdējā laikā izdevīgi bijis ieguldīt naudu dzīvokļa iegādei sekundārajā tirgū, lai pēc tam to izīrētu.

„2015. gadā stagnācija un nogaidoša pozīcija prognozējama līdz 1.pusgada beigām. Jau šobrīd gaidāmo grozījumu dēļ novērojams sastingums. Ietekmi uz tirgu ir atstājusi virkne neskaidrību veicinošu faktoru – saspringtā ģeopolitiskā situācija, ieilgušās neskaidrības par uzturēšanās atļauju programmu, izmaiņas Maksātnespējas likumā un „Nolikto atslēgu princips”. Tas kopumā ir piebremzējis pagājušajā gadā aizsākušos pieauguma tendenci. Mēs esam optimisti, bet ir skaidrs, ka ievērojama izaugsme nav gaidāma. Tirgus atkopšanās gaidāma 2. pusgadā un prognozējams 3 - 5% cenu pieaugums”, skaidro kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

 

2015. gadā komercplatību nomas maksa varētu palielināties no 5 – 10 %, tas skaidrojams ar prognozēto kvalitatīvo biroja telpu deficītu. Jaunu komercplatību pieplūdums tirgū nav paredzams, jo attīstītāji nav ieinteresēti uzsākt būvniecību pirms nav noslēgti potenciālo klientu nomas līgumi ilgtermiņā. Kā arī attīstītājus uzmanīgus dara valdības lēmumi, kuru ietekme būs skaidrāka tikai tuvākajos 6 mēnešos.

 

Decembrī Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kāpums 0,31 – 1,01% robežās Juglā, Ķengaragā, Zolitūdē, centrā un jaunajos projektos, bet kritums 0,46 - 0,76% robežās novērojams lielākajā daļā mikrorajonu. BALSTS indekss decembrī ir nemainīgs – 147 punkti.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: