Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Nekustamo īpašumu tirgus prognoze 2016. gadam!2016. GADĀ NEKUSTAMO ĪPAŠUMU TIRGUS TIKS MAZLIET „SAPURINĀTS”

2015. gadā tirgus situāciju ietekmēja virkne ģeopolitiskie un ekonomiskie faktori, kuru rezultātā nauda nekustamajos īpašumos tika ieguldīta piesardzīgāk. Pēc straujā nekustamo īpašumu tirgus aktivitātes krituma 2015.gada pirmajā ceturksnī, gada otrajā pusē tirgus aktivitāte atgriezās iepriekšējā līmenī un turpināja stagnēt.

 

“Sakarā ar izmaiņām Imigrācijas likumā, 2015. gadā turpināja samazināties nerezidentu aktivitāte. Taču tirgus attīstību veicināja Maksātnespējas likuma grozījumi, kas stājas spēkā no 2015. gada 1. marta - tie tika pieņemti par labu bankām, tādēļ bija kā priekšnoteikums labvēlīgākai kreditēšanai. Ņemot vērā analītiķu salīdzinoši pozitīvo prognozi par ekonomikas attīstību, uzskatām, ka 2016. gadā nekustamo īpašumu nozarē būs novērojama neliela izaugsme 7% apmērā”, komentē nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

  Sērijveida dzīvokļu vidējās cenas kopš 2015. gada sākuma palielinājušās par 1,99%. Vislielākais vidējais dzīvokļa kv.m. cenas pieaugums Rīgas mikrorajonos novērots Ķengaragā un Ziepniekkalnā, taču vismazākais pieaugums novērots Teikā (-0,80%) un Vecmīlgrāvī (0,09%). Arī pārējos lielākajos mikrorajonos cenas gada griezumā palielinājās. Pieaugums izskaidrojams ar ievērojamu piedāvājuma samazināšanos, ko radīja lēto piedāvājumu izpārdošana, un atlikušā piedāvājuma cenu celšana. Decembrī BALSTS indekss palielinājies par 1 punktu – 157 punkti.

Nekustamo īpašumu darījumu skaits 2015. gadā attiecībā pret 2014. gadu ir par 7 % samazinājies. Kā arī sakarā ar zemāku nerezidentu aktivitāti novērots kopējo investīciju apjoma samazinājums. Sagaidām, ka jaunā valdība 2016. gadā vairāk domās par uzņēmējdarbības attīstību un ekonomikas izaugsmi.

 

Pieprasījums pēc biroju telpu nomas 2015. gadā bija stabils, tāpēc arī nomas maksu līmenis saglabājies bez izmaiņām. Prognozējam, ka nomas maksas 2016. gadā nepieaugs, kā arī atsevišķos segmentos, iespējams, pat samazināsies. Lielākais pieprasījums 2015. gadā bija pēc nelieliem un vidēja lieluma B klases birojiem no 30 - 100 m2 pilsētas centrā vai klusajā centrā, par nomas maksu ne augstāku par 8 EUR/m2. Birojiem par šādu nomas maksu brīvo platību īpatsvars Rīgā ir 5 - 6%.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: