Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2016. gada aprīliRĪGAS NEKUSTAMO ĪPAŠUMU TIRGUS NETIEK LĪDZI KAIMIŅIEM

„Pēckrīzes posmā Baltijas galvaspilsētās vērojami dažādi attīstības tempi, taču Rīgas nekustamo īpašumu tirgus netiek līdzi kaimiņiem. Tirgus Tallinā pēc krīzes spējis atgūties pāris gadu laikā – šobrīd cenu izmaiņa no augstākā punkta ir tikai - 9%. Tirgus attīstība Viļņā ir nedaudz lēnāka – šobrīd cenu izmaiņa no augstākā punkta ir – 32,50%. Savukārt, Rīgā vidējā cena, salīdzinot ar augstāko punktu, ir pat par 58% zemāka. Lai arī Rīgā nekustamo īpašumu pirkšanas pārdošanas darījumu skaits kopš 2016. gada sākuma palielinājies par 26%, tomēr uz Tallinas un Viļņas fona tas uzrāda minimālas attīstības pazīmes un neļauj ar pārliecību skatīties nākotnē”, komentē nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

 

Šobrīd Latvijā ir vairāki faktori, kas bremzē nekustamo īpašumu tirgus attīstību – netiek pietiekami veicināta demogrāfiskā situācija un uzņēmējdarbības attīstība, netiek radīta pietiekami labvēlīga vide ārvalstu investīcijām. Kā labvēlīgos aspektus var minēt minimālu vidējās darba algas pieaugumu, kas padarījis pieejamāku banku finansējumu nekustamo īpašumu iegādei, kā arī izveidoto programmu jaunajām ģimenēm ar bērniem ALTUM, taču šie faktori vēl joprojām ir nepietiekoši, lai tirgus Rīgā attīstītos kaimiņvalstu līmenī. Ņemot vērā pašreizējo izaugsmi un attīstības tempu, vajadzēs vairāk, kā 10 gadus, lai panāktu mūsu kaimiņus.

  2016. gada aprīlī sērijveida dzīvokļu vidējās cenas pieauga līdz 685 EUR/m2. Aprīlī augstākās sērijveida dzīvokļu cenas ir Teikas rajonā – 823 EUR/m2, taču viszemākās ir Bolderājā – 476 EUR/m2. Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kritums 0,12 % robežās novērots tikai Mežaparkā, bet minimāls pieaugums 0,06 – 1,92% robežās novērojams lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos. BALSTS indekss pieaudzis par 1 punktu – 161 punkti.

Jauno projektu segmentā aprīlī pircēju aktivitāte no vietējo iedzīvotāju puses ir saglabājusies iepriekšējo mēnešu līmenī. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos šobrīd ir vidēji no 1000 līdz 1750 EUR/m2, galvaspilsētas centrā no 1500 - 3900 EUR/m2. Ekskluzīvu objektu segmentā pilnas apdares cena var variēt no 2600 - 4000 EUR/m2.

 

Šobrīd biroju telpas Rīgas A klases kompleksos nomniekiem tiek piedāvātas par 12-16 EUR/m2 mēnesī. Prestižākajās ēkās biroju noma sniedzas pāri 16-19 EUR/m2 mēnesī. Tiem, kuri vēlas savu biroju izvietot B klases birojā, jāorientējas uz cenu 7-12 EUR/m2. Iepriekš minētās nomas likmes norādītas bez apkalpošanas maksas. Rīgas biroju tirgū vispieprasītākās ir platības, kuras nav lielākas par 200m2.

 

 

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Lāčplēša iela 41,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

  

225
FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: