Saņem
jaunākos piedāvājumus!

Preses relīze par 2010.gada oktobri


KLIENTI GATAVI PĀRMAKSĀT, LAI TIKTU PIE KĀROTĀ 

Nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS oktobrī veiktie novērojumi liecina, ka atsevišķos segmentos klientu aktivitāte ir manāmi pieaugusi. Pamatā cenas saglabājušās tādā pašā līmenī, taču ir rajoni, kuros vērojama strauja cenu lejupslīde.

Nekustamo īpašumu tirgū oktobrī lielas izmaiņas nav manāmas. Centrā un mikrorajonos cenas saglabājušās iepriekšējā līmenī. Sērijveida dzīvokļu vidējā cena ir 650 Eur/m2, dzīvokļiem centrā vidējā cena ir 1000 Eur/m2. Izņēmums ir Jugla, tur oktobrī noticis ievērojams cenu kritums. Ja septembra mēnesī vidējā cena sērijveida dzīvokļiem bija 700 Eur/m2, tad oktobrī tā ir 600 – 650 Eur/m2. Ārpus centra esošajos jaunajos projektos vidējā cena ir 1000 – 1200 Eur/m2. Lielākais pieprasījums ir pēc 2 – 3 istabu dzīvokļiem labā stāvoklī. Lielākoties darījumi notiek ar banku starpniecību, kas attiecīgi paildzina darījumu gaitu. Jāpiebilst, ka dzīvokļu īpašnieki kļūst atsaucīgāki pret nekustamo īpašumu kompāniju piedāvātajiem pakalpojumiem,” ziņo kompānijas vadītājs Aigars Zariņš.

 

Īres segmentā vērojama klientu aktivitātes samazināšanās. Tā kā klāt ir apkures sezona, tad izīrētāji arvien biežāk ir gatavi samazināt īres cenu. Īpaši šādi gadījumi vērojami lielas kvadratūras dzīvokļiem ar centrālo apkuri. Vidējā cena 3 istabu dzīvokļiem centrā ir 260 Ls/mēn., 2 istabu dzīvokļiem – 220 Ls/mēn., 1 istabas dzīvokļiem - 130 Ls/mēn. Lielākais pieprasījums oktobra mēnesī ir bijis pēc 3 istabu dzīvokļiem galvaspilsētas centrā labā stāvoklī.

 

Komercplatību segmentā oktobris pagājis ar manāmu klientu aktivitātes paaugstināšanos. Lielākā aktivitāte bijusi no kafejnīcu un restorānu īpašnieku puses, kas meklē telpas Rīgas centra un Vecrīgas aktīvākajās vietās pirmajos stāvos ar lielāko gājēju plūsmu. Pārsteidzoša ir daudzu klientu gatavība pārmaksāt nomas maksu, lai iegūtu telpas, kuras ir noskatītas, kā rezultātā novērojams neliels cenu kāpums – 5%. Rīgas mikrorajonos lielākais pieprasījums saglabājies pēc biroju telpām 30 – 50 m2 platībā. Kokrūpniecības un loģistikas nozaru attīstības rezultātā pieaugusi interese par ražošanas telpām Rīgas apkārtnē,” situāciju nekustamo īpašumu tirgū vērtē Aigars Zariņš.

 

Plašāku informāciju iegūsiet:

BALSTS, Audēju iela 8,

Tālr.: + 371 67076191

Fax: + 371 67076199

info@balsts.lv, www.balsts.lv

FacebookDraugiem.lvTwitterYoutubeLinkedin


Meklēt īpašumu
Darbības:
Īpašuma veids:
Pilsēta/Rajons:
Vieta:
Iela:
Istabu skaits:
Cena:
no līdz
Valūta:
Platība (m²):
no līdz
Balsts ID: